Chcesz przebudzić moc swojego głosu i pokochać jego brzmienie?

Dołącz do kursu

"JAK MÓWIĆ MOCNYM I WYRAZISTYM GŁOSEM przed kamerą, przy mikrofonie i na scenie"

Dostęp do wszystkich materiałów na 2 lata od daty zakupu.

Kurs jest w pełni zautomatyzowany. Kupując kurs dostajesz natychmiastowy dostęp do platformy, na której znajdują się materiały.

Czy...

działasz online i zaczynasz nagrywać. Tworzysz video, podcasty, stories; prowadzisz webinary. 
Odsłuchujesz, i już wiesz, że coś jest nie tak:

- irytuje Cię mlaskanie, dźwięki namysłu; słychać przeciągłe "yyy", "mmmy",

- nie podoba Ci się brzmienie Twojego głosu,

- nawet dla Ciebie to, jak mówisz jest mało wyraźnie,

a może...

kiedy zaczynasz mówić:

 • czujesz, że masz spiętą szczękę?
 • po jakimś czasie czujesz, że zasycha Ci w gardle?
 • zaczynasz chrząkać, pokasływać?
 • boli Cię gardło?
 • czujesz ucisk w gardle i ciężko jest Ci wydobyć głos?
 • czasami tracisz głos?

Zastanawiasz się:

 1. Jak nad tym pracować?
 2. Co zmienić?
 3. Od czego to zależy? 
 4. Jak podejść do pracy z głosem, żeby to miało sens i było skuteczne?

Mam dla Ciebie rozwiązanie!

Ten kurs, to nie tylko teoria. Pokazuję Ci krok po kroku, jak przejść przez wszystkie ćwiczenia, dzięki czemu łatwiej będzie Ci wprowadzić je w życie.

Materiał podzieliłam na kilkanaście lekcji tak, aby praca nad głosem przebiegała spokojnie i komfortowo.

Na koniec kursu otrzymasz ode mnie listę zadań do zrobienia, które będziesz realizować po zakończeniu kursu, by móc kontynuować przygodę ze swoim głosem i doskonalić się w technice mówienia i prezentacji.

Co znajdziesz w kursie?

 • 11 lekcji video,
 • 12 nagrań video, 12 plików PDF z rozpisanymi ćwiczeniami, 12 checklist, aby nie zapomnieć o niczym w trakcie samodzielnej pracy oraz jedną lekcję audio,
 • szkolenie na żywo "Jak opowiadać ciekawą historię",
 • sesję Q&A,
 • lekcję rozgrzewkową,
 • lekcję bonusową z moją pełną 10-minutową rozgrzewką, którą możesz zastosować przed każdym nagraniem lub wystąpieniem,

Potrzebujesz tego kursu?

Osoby, które mówią mocnym i wyrazistym głosem są odbierane jako bardziej wiarygodne!

Barwa głosu ma duże znaczenie dla słuchacza. Zwykłe „dzień dobry”, wypowiedziane dźwięcznie, czysto i mocnym, pewnym głosem, zostanie inaczej odebrane niż kiedy zrobisz to cicho i niepewnie. 

Słowa, które wypowiadamy są wyłapywane i odbierane, a następnie interpretowane przez odbiorcę w sposób podświadomy.


Czy zdarzyło Ci się:

 • założyć, że ktoś jest wesoły, smutny, podenerwowany, obrażony tylko na podstawie jego barwy głosu? 
 • dostrzec zależność, między mówieniem pewnym głosem, a nieśmiałym, kiedy chcesz sprzedać swoje produkty lub o nich opowiedzieć? 


To, jakim głosem mówisz, kształtuje komunikat, który dociera do odbiorcy. Dlatego właśnie świadome używanie głosu i praca nad nim są niezwykle ważne! Każdy może mówić mocnym i wyrazistym głosem. Wymaga to jednak świadomej pracy w oparciu o konkretne ćwiczenia, wykonywane w odpowiedniej kolejności.Ja szkoliłam się, by mój głos brzmiał mocno, dźwięcznie i wyraziście. Dzięki temu wiem, jak się przygotować i co robić, by w trakcie nagrań, wystąpień, spotkań czy ważnych rozmów odnieść zamierzony efekt. 

Tego właśnie nauczę Cię w tym kursie!

Czego nauczysz się podczas kursu?

Lekcja 1 - wstęp do pracy z głosem

Dowiesz się:

 •  jak dbać o swój głos,
 • jak przygotować się do pracy z głosem,
 • ile czasu potrzebujesz na codzienną pracę,
 •  jak zaplanować dostosowany do siebie plan pracy z głosem.


Lekcja 2 - czy głos to tylko aspekty fizyczne?


Dowiesz się:

 •  jak pracować z przekonaniami dotyczącymi głosu,
 • jak weryfikować postawę ciała w kontekście wyrażania mocy głosu (praca z energią głosu, medytacja czakry gardła).

Lekcja 3 - 5 elementów pracy z głosem

Dowiesz się:

 •  nad jakimi elementami skupiamy się podczas pracy z głosem i dlaczego kolejność ma znaczenie.

Przejście do zadań praktycznych.

Lekcja 4
- 1 element: przygotowanie i rozgrzewka (zaczynamy od uruchomienia ciała, które będzie nas wspierać w kolejnych krokach).

Lekcja 5 - 2 element: oddech dynamiczny (nabieramy świadomości, w które miejsca może docierać nasz oddech. Uczymy się wykorzystywać go "całościowo", czyli tak, by wspierał nasze mówienie).

Lekcja 6
- 3 element: tworzenie dźwięku-fonacja (w naszym ciele konkretne elementy są odpowiedzialne za wytwarzanie dźwięku. Określimy je tutaj; zlokalizujemy i odpowiednio przygotujemy się do pracy).

Lekcja 7 - 4 element: uruchomienie rezonatorów (dzięki uruchomieniu rezonatorów i rozwibrowaniu dźwięku, nasz głos może brzmieć dużo głębiej i nieść się dalej. Bez wysiłku i napięcia. Nad tym właśnie popracujemy w tej lekcji).

Lekcja 8 - dykcja i artykulacja (nierozgrzany aparat artykulacyjno-dykcyjny, to niewyraźne mówienie, zaciśnięta szczęka, spięta twarz i problemy z wypowiedzią. W tej lekcji nauczysz się wspaniale o niego zadbać i dowiesz się jak go ćwiczyć).

Lekcja 9 - praca nad barwą głosu (po przepracowaniu wcześniejszych elementów, można działać dalej w aspekcie naszej barwy i to nie siłowo, ale w sposób delikatny dla krtani. Tego nauczysz się w tej lekcji).

Lekcja 10 - mówienie w sposób poprawny i interesujący dla odbiorcy (propozycje zadań i ćwiczeń do pracy nad poprawnym i wyraźnym sposobem mówienia).

Lekcja 11 - wzmacnianie przekazu (tempo mówienia, pauzy, akcent, modulacja) Jak świadomie wpływać na to jak mówimy i jak jesteśmy odbierani. Jak wypośrodkować to, w jaki sposób mówmy i jak pozbyć się niepotrzebnych wtrąceń.


Lekcja BONUSOWA (skompresowany przykład kompletnej rozgrzewki. 10-minutowa rozgrzewka do wykonania przed każdym występem).

Szkolenie na żywo „Jak opowiadać ciekawą historię” + sesja Q&A.

Jak przebiega kurs?

Kurs jest w pełni zautomatyzowany.
Wszystkie materiały znajdują się na platformie kursowej.
Kupując kurs dostajesz natychmiastowy dostęp do platformy, na której znajduje się lekcja 11 lekcji oraz nagrane szkolenie.
Każda lekcja to lekcja video + materiały PDF
Wszystkie lekcje to ponad 3,5h nagranego materiału szkoleniowego.
Szkolenie "Jak opowiadać ciekawą historię" - to 1,5h nagranie
Dostęp do materiałów kursowych uzyskujesz na 2 lata od daty zakupu kursu.

Ten kurs jest dla Ciebie, jeśli:


chcesz mówić mocnym głosem,

* wykorzystujesz głos w swojej codziennej pracy,

nagrywasz video, podcasty, audio lub medytacje,

* pracujesz jako nauczyciel, trener lub szkoleniowiec,

* mówisz często i przez dłuższy czas,

* zdarza Ci się tracić głos po długim mówieniu,

chcesz świadomie używać swojego głosu,

* chcesz pracować nad pogłębieniem barwy swojego głosu,

* męczysz się mówiąc,

* mówisz niewyraźnie,


Traktuję głos w sposób holistyczny. Wiem, jak ważną rolę pełni w naszym życiu i jakie ma znaczenie, kiedy chcemy być usłyszani i zauważeni. W tym kursie pomogę Ci pracować nad głosem, by brzmiał mocno i dźwięcznie. Dowiesz się, jak z nim pracować, by służył Ci długo i w jaki sposób, dzięki niemu, realizować zamierzone cele.

Ten kurs NIE jest dla Ciebie, jeśli:

* już teraz odczuwasz stały dyskomfort w gardle. Kurs będzie dla Ciebie pomocą w tym, jak dbać o swój głos i gardło. W przypadku poważniejszych problemów z głosem w pierwszej kolejności warto zacząć od wizyty u foniatry,

* chcesz pracować nad stwierdzonymi wadami wymowy. To prawda, że w większości nie mamy wad wymowy. Często nasz aparat artykulacyjno-dykcyjny nie jest odpowiednio "rozćwiczony" i jest to coś, o co możemy zadbać sami. Jeżeli masz stwierdzoną wadę wymowy i to z jej powodu chcesz pracować, to polecam wybrać się do logopedy. W kursie pokazuję ćwiczenia artykulacyjno-dykcyjne. Nie jest to jednak kurs, który kładzie nacisk na ćwiczenia logopedyczne,

Ile kosztuje kurs?

Dostęp do wszystkich materiałów na 2 lata od daty zakupu.

Co stanie się, kiedy klikniesz "kupuję kurs"?

1. Przekieruje Cię na stronę sprzedażową, na której poproszę Cię o Twoje dane konieczne do dokonania zakupu. Możesz też w tym momencie podać dane do faktury.

2. Później, przejdziesz do płatności PAYU, która obsługuje wszystkie dostępne płatności online (w tym BLIK, kartę i przelew tradycyjny). 

3. Po opłaceniu kursu otrzymasz potwierdzenie na maila, a także informacje, w jaki sposób zalogować się na platformę, jakie są kolejne kroki kursu i otrzymasz możliwość wygenerowania faktury lub rachunku.

4. Na platformie czeka na Ciebie pełny kurs.

5. Dostęp do wszystkich materiałów uzyskujesz na 2 lata od daty zakupu.


W razie problemów technicznych i pytań możesz się ze mną kontaktować w każdej chwili pod adresem: kontakt@teacherka.pl.

Lekcja rozgrzewkowa

Być może wciąż się zastanawiasz, czy potrzebujesz popracować nad głosem. A jeśli nawet, to czy na pewno kurs online jest wystarczająco efektywny? Mogłabym Ci podać wiele przykładów, ale myślę, że najlepiej sprawdzić to samodzielnie, przechodząc przez przygotowaną przeze mnie rozgrzewkę.

W kursie „Jak mówić mocnym i silnym głosem” można ją już znaleźć na platformie i zacząć się rozgrzewać! Postanowiłam jednak udostępnić ten materiał i tu, dla Ciebie.

Zobacz, jak wygląda moja rozgrzewka i zweryfikuj, czy potrzebujesz tej pracy, czy nie. Oglądając lekcje, robiąc zadania i wypełniając kartę pracy, możesz poczuć atmosferę, jaka będzie panowała w kursie. Dostęp do rozgrzewki (video + PDF z zadaniem + karta pracy.)

ZOBACZ LEKCJĘ

3 KARTY

Do poprania, wydrukowania i zapisania! 

POBIERZ KARTY

FAQ

 • Czy gdzieś u Ciebie znajdę te materiały w darmowych treściach? - Nie. Materiał z tego kursu znajduje się wyłącznie w moich płatnych programach. 
 • Czy mogę mieć pewność, że to, czego uczysz zadziała? - Tak. Jeżeli zdecydujesz się na pracę i regularne ćwiczenia, a nie pozostaniesz przy teorii, to moje metody będą dla Ciebie skuteczne.
 • Ile łącznie godzin nagrań znajduje się w kursie? - Łącznie nagrane lekcje zajmują ponad 3,5h. Szkolenie na żywo planuję na 1-1,5 h, a sesję Q&A-zobaczymy :)
 • Czy wystawiasz faktury? - Tak. Przy zakupie możesz wpisać swoje dane do faktury lub podesłać mi je po zakupie mailem (kontakt@teacherka.pl). Jeżeli potrzebujesz faktury zagranicznej to po zakupie, podeślij mi dane również poprzez maila.
 • W razie dodatkowych pytań - pisz śmiało na: kontakt@teacherka.pl

Kto za tym stoi?

Nazywam się Sylwia Dąbrowska

Od czerwca 2017 r. tworzę w sieci markę Teacherka - video, live, podcast.

Uczę pracy z i przed kamerą, budowania wizerunku, autoprezentacji medialnej i scenicznej, pracy z głosem, strategicznego wykorzystania video do budowania marki i rozwoju biznesu. 

Jestem autorką programów:

1. "Szkoła autoprezentacji i kreacji wizerunku".

2. "Summer School "Go Live""

3. "Ty i Twoje video podbijacie świat".

4. "Akademia Twórców Video".

W ramach współpracy z Markiem Jankowskim w programie "PodcastPro", uczę pracy z głosem przyszłych podcasterów.

Zajmuję się content video marketingiem, z naciskiem na strategiczne wykorzystanie video do budowania marki osobistej i rozwoju biznesu.

Z wykształcenia jestem instruktorem teatralnym, pedagogiem dramy i absolwentką Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Teatrem i nauczaniem zajmuję się od 15 lat.

Poza działaniami online i pracą z kamerą, przygotowuję ludzi do wystąpień na scenie, a także zajmuję się realizacją produkcji teatralnych.

Prywatnie jestem artystką swojego życia, mamą trójki dzieci, i żoną naukowca.

www.teacherka.pl

Co mówią osoby, które już ze mną pracowały.

Marek Jankowski

Mała Wielka Firma

Kiedy przygotowywałem kurs tworzenia podcastów, szukałem osoby, która mogłaby przygotować dla uczestników specjalny moduł dotyczący pracy z głosem. Wiedziałem, że wiele osób pracujących przed mikrofonem szuka takich porad. Zgłosiłem się po pomoc do Sylwii Dąbrowskiej i dzięki temu, do tej pory, już kilkuset uczestników mojego kursu miało okazję doskonalić swój warsztat korzystając z jej wskazówek. W każdej edycji kursu dostaję pozytywne opinie na temat ćwiczeń polecanych przez Sylwię. Dziękuję!

Barbara Janysek

Fit Strategia - Psychodietetyka

Brałam udział w kursie Marka PodcastPro. Korzystałam z materiałów Sylwii dotyczących pracy z oddechem i głosem. Bardzo podoba mi się jej lekkość i swoboda. Sylwia zaraża entuzjazmem tak, że nie da się tylko oglądać jej nagrań. Po prostu trzeba razem z nią robić wszystkie zaproponowane ćwiczenia. To wciąga! :) Oddech, artykulacja, wydobywanie dźwięku - to wszystko Sylwia tłumaczy jasno, pokazując, na co zwrócić uwagę i jak wykonań każdą czynność. Jeśli pracujesz z głosem (rozmawiasz z klientami, nagrywasz video, podcast, występujesz przed publicznością), to zdecydowanie polecam!

Gosia Osostowicz

Zenit Yoga


Praca z głosem z Sylwią Dąbrowską (Teacherką), to przede wszystkim dużo radości. Pracujemy naprawdę inetensywnie, ale jednocześnie nieźle się bawimy. Zadania, które są do zrobienia, często stanowią spore wyzwanie, ale są ciekawe i dużo rzeczy było dla mnie zupełnie nowych. Ja osobiście od czasu warsztatu, przed nagraniem przynajmniej liczę ‚'wrrrrony" Dużo z tych tekstów, które Sylwia podaje może być też świetną zabawą towarzyską z przyjaciółmi lub z dziećmi. Zdecydowanie polecam dać się poprowadzić Sylwii do przebudzenia mocy swojego głosu. Czekam z niecierpliwością (zwłaszcza na tą część razem na żywo, bo wiem, że ona wie co robi!).

Dostęp do wszystkich materiałów na 2 lata od daty zakupu.

.